• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% CETELEM KEDVEZMÉNY
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés

    Tesztjeink

    Akciókamera és drón
    Állvány és gimbal
    Audió
    Bang & Olufsen
    Canon
    Fényképezőgép
    Fujifilm
    GoPro
    Legújabb tesztek
    Nikon
    Objektívszűrő
    Olympus
    OM SYSTEM
    Panasonic
    Segítség vásárláshoz
    Sony
    Tamron
    Távcső
    Szűrés törlése

    Az RF 24-105mm F2.8L IS USM Z-t már sok fotós és videós epekedve várta. Végre megérkezett, ráadásul nem egy videózásra is alkalmas standard zoomként, hanem egy vérbeli hibrid termékként.

    Az OM-1 Mark II két évvel az eredeti modell után érkezett, és a specifikációk radikális változása helyett inkább egy sor fejlesztést kínál a meglévő modellhez képest.

    Két évvel az Olympusról OM Systemre történő névváltás után a gyártó ismét megmutatta, mire képes.

    A Nikon Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR az első "megfizethető" ultra-telefotó zoom a Z rendszerű tükör nélküli fényképezőgépekhez.

    A világ első 800 mm-ig terjedő full-frame zoomobjektívje a Canon újabb dobása... 

    A 2023. szeptember 20-án bemutatott Nikon Zf, a Z fc Full-Frame érzékelős változata, amelynek köszönhetően klasszikus Nikon FM2 filmes fényképezőgép végre méltó digitális utódra tett szert.

    A Nikon Z 135mm f/1.8 S Plena gyakorlatilag minden szempontból tökéletes és tűéles, így ez az egyik legjobb Z bajonettes objektív jelenleg.

    A Canon RF 10-20mm f/4L a világ legszélesebb, full-frame-es objektívje autofókusszal és teljesen új stabilizációs technológiával.

    A GoPro ismét bebizonyítja, hogy ez az AKCIÓKAMERA, így csupa nagybetűvel. Kicsit tartottam tőle, hogy a körülötte lévő hype túlzó volt és csalódás ér majd, de nem így történt.

    2023 szeptemberében a Panasonic bemutatta a Lumix G9 II-t, a Micro 4/3-os kategória legújabb zászlóshajóját, amely megmutatja, miért érdemes még mindig foglalkozni ezzel a formátummal.

    A Canon EOS R100 a legjobb kiindulópont azok számára, akik az okostelefonoknál jobb minőségű felvételeket szeretnének készíteni.

    A nemzetközi sajtóban talán ez a legtöbbet feltett kérdés jelenlegi tesztalanyommal kapcsolatban: „A Nikon Z8 a D850 szellemi utódja vagy egy mini Z9?”

    2023 júniusában a Nikon két új zoomos teleobjektívet mutatott be, a Nikon Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR-t és a Nikon Z 70-180mm f/2.8-at. Mivel az előbbi még csak rendelhető státuszban van és nem került  boltok polcaira, így egyelőre utóbbi került a kezeim közé.

    A Sigma 2023 februárjában jelentette be, hogy hamarosan elindul a Nikon Z bajonettel készülő objektívjeik forgalmazása. Három termék már meg is található a 220volt webáruházában és a polcainkon is!

    A Sigma 2023 februárjában jelentette be, hogy hamarosan elindul a Nikon Z bajonettel készülő objektívjeik forgalmazása. Három termék már meg is található a 220volt webáruházában és a polcainkon is!

    Bang & Olufsen története 1925-ben kezdődött a dániai Struerben, két dán mérnöknek, Peter Bangnek és Svend Olufsennek köszönhetően.

    A 2023 februárjában bemutatott Canon EOS R8 egy fejlett technológiával rendelkező kompakt méretű MILC fényképezőgép, amely elsősorban a kezdőket és a haladókat célozza meg pénztárcabarát árával.

    A Canon 2023 február elején mutatta be az EOS R50-et, amely alapvetően az M50 sorozat újabb, okosabb kivitele RF bajonettel, amely sokkal elterjedtebb, mint az M-es termékcsalád.

    A Sigma 2023 február elején mutatta be legújabb, 50mm-es fix gyújtótávolságú objektívét, amelyet a prémium „Art” szériába sorol.

    Az OM System OM-5 az első „Olympus fényképezőgép”, amely nem viseli magán az ikonikus márkanevet, de az ismerős logó az egyetlen dolog, ami hiányzik innen. Hiszen szellemisége és technikai tudása hasonló, sőt, ha lehet, még jobb is egy picit...

    A Bang & Olufsen története 1925-ben kezdődött a dániai Struerben, két dán mérnöknek, Peter Bang-nek és Svend Olufsen-nek köszönhetően.

    A FUJIFILM X-T5 az X-T sorozat legújabb tagja, amely egy klasszikus, régivágású MILC fényképezőgép. Az X-T4 utódának adattáblájában fellelhető adatok papíron elég meggyőzőek!

    2018-ban a 28–75mm-es f/2.8 Di III RXD (A036-os modell) volt a Tamron első olyan natív objektívje, amelyet kifejezetten a Sony Full- Frame-es, tükör nélküli E-bajonettes vázaihoz terveztek.

    Sokoldalú zoom-tartomány és lélegzetelállító képminőség a világ első F/2 -es rekesszel induló Full-Frame MILC utazó-zoomjától. Azt hiszem, erre bátran mondhatom, hogy ez egy igazi all-in-one...

    Az értékesítő kollegák időről-időre belefutnak az objektíveken található jelölésekkel kapcsolatos kérdésekbe, ami kifejezetten jó, mert aki mer kérdezni, annak birtokába juthatnak olyan információk, amelyeknek köszönhetően magabiztosan tud majd objektívet választani. Ezeknek a jelöléseknek a mibenléte nem csupán a kezdő fotósoknak okoz fejtörést, szóval nem kell szégyenkezned, ha nem tudod mindet.

    2022 november utolsó napjaiban került a boltokba a Canon EOS R6 fényképezőgépének második verziója, az EOS R6 Mark II, amely számos téren felülmúlja elődjét!

    A Nikon Z 28-75mm f/2.8 értékes kiegészítője a Nikon Z-Mount termékcsaládjának, amely tökéletesen illeszkedik a belépő szintű Z 24-70mm f/4 S és a csúcskategóriás Z 24-70mm f/2.8 közé. 

    A Nikon 2022 júniusában mutatta be a Z30-at, amely a gyártó harmadik APS-C méretű szenzorral szerelt tükör nélküli fényképezőgépe volt, a 2021 júniusában debütáló retró stílusú Z fc-t és a lassan már három éves Z50-et követve.

    Először is vegyük gorcsó alá magát a gyártót, az EcoFlow-t, ami környezetbarát, hordozható áramellátási megoldásokat hoz létre az élet szinte minden területére. Az otthoni UPS-től a kempingezésig, vagy olyan helyekre, ahol mérsékelten áll rendelkezésre áram. Ezek lényegében villamos energia hosszútávú tárolására és leadására alkalmas villanygenerátorok.

    A Canon az utóbbi időben sorra lepi meg célközönségét a jobbnál jobb és fejlettebb technológiát felvonultató újdonságaival. Most azonban az R10-zel még önmagát is túlszárnyalta...

    A telekonverter vagy extender (ahogy a Canon nevezi) tulajdonképpen egy olcsóbb alternatívát kínál a meglévő objektív gyújtótávolságának növelésére. A gyakorlatban ez egy plusz elemként jelenik meg az objektív és a fényképezőgép között, a legtöbb pedig egy nagyító lencsetagból vagy -tagokból áll össze.

    A Canon 2022 májusában jelentette be az APS-C szenzorral szerelt EOS R10-et és az R7-et, valamint azt az RF-S rendszert, amely tükör nélküli kamerák és objektívek új sorozatát foglalja magában.

    2021 végén megérkezett a boltokba a GoPro új zászlóshajója, amelyet a Hero 10 Black névre kereszteltek. Mondjuk, ez könnyedén ki lehetett következtetni, lévén az előző a 9-es volt, amiről szintén készült teszt.  

    Az objektív elé helyezhető szűrők terén is könnyű eltévedni, akár még egy tapasztaltabb fotós szakembernek is. Ugyanakkor ez sem ördögtől való!

    Ahogy a fényképezőgépeknél, úgy a távcsöveknél is könnyű elveszni a számokban és a specifikációkban. De van egy jó hírünk: korántsem olyan nehéz elnavigálni ezek között, mint azt elsőre gondolnád!

    A Nikon mérnökei nem lazsáltak az utóbbi években, hiszen a a Nikon Z5 2020 júliusi debütálása óta sorra dobja piacra a különböző kategóriás MILC vázait... A Z5-öt követően pár hónappal később mutatkozott be a Nikon Z6 II, majd a Nikon Z7 II . 2021 júniusában pedig egy olcsóbb kategóriás designer vázzal rukkoltak elő, amely Nikon Z fc névre hallgat. Hosszas várakozás után pedig végre a jelenlegi nagyágyú, a Nikon Z9 is megérkezett!

    Személy szerint nagyon vártam már ezt a vázat, mivel anno a 7 III nagyon megtetszett, szinte minden területen jó minőséget tudott felmutatni. Tesztalanyomat az árcédulája nem éppen a belépő szintre (olcsóbb kamerák közé) sorolja, de a palettában betöltött szerepe még az marad, ha az A7C-t nem vesszük figyelembe.

    A Nikon 2021 októberében a Z 100-400 mm f/4.5-5.6 VR S-sel egy időben mutatta be a Z 24-120 mm f/4 S-t, amely kitölt egy űrt a Z-bajonettes objektívek sorában, beilleszkedve a kompaktabb Z 24-70 mm f/4 S és a vaskosabb Z 24-70 mm f/2.8 közé.

     

     

    A megfelelő fotóállvány megtalálása legalább akkora feladat, mint kiválasztani az első fényképezőgépet, vagy eldönteni, hogy melyik lesz az első objektív a kit-ben vásárolt után. Ha eddig nem olvastad a 220volt fotós blogjának ezen bejegyzéseit, akkor azt a fenti linkekre kattintva pótolhatod. Mivel az említett írások elég népszerűek lettek, így adta magát a jelenlegi témám, amely szintén hiánypótló, és amely a tripodokról (háromlábú állványokról) szól - pontosabban a számodra ideális fotóállvány megtalálásáról!

    Szeretném még az elején leszögezni, hogy ez az írás elsősorban azoknak szól, akik életük első állványának megvásárlása előtt állnak, és kicsit elvesztek a számtalan márka, rengeteg típus és az adatlapok táblázatai közt. Ugyanakkor nem kizárt, hogy olyan is talál majd benne érdekességet, aki egy rosszul megválasztott állvány után szeretne váltani, vagy éppen a már meglévő mellé venne egy más kategóriába tartozót.

    Viszonylag sokat kellett várni, hogy a Nikon piacra dobja a Z termékcsalád első telezoom objektívét. Viszont ezúttal is igaz, hogy a jó dolgokra megéri várni. Nos, erre megérte, mivel tartalmaz pár technikai újdonságot és különlegességet is... Jelenlegi tesztalanyom nevében található „S” már árulkodik arról, hogy ez egy csúcskategóriás, Z-bajonettes objektív, amely kiváló építési minőséggel és időjárásálló szigeteléssel készült.

    A technika fejlődése olykor tartogat kellemetlen meglepetéseket, de az esetek többségében viszont egy új dimenziót tár elénk. Nincs ez másképp a fotózás területén sem.

    2021 áprilisában mutatták be jelenlegi tesztalanyomat, az RF 100 mm f/2.8L Macro IS USM-t az RF 400 mm f/2.8 L IS USM-mel, és az RF 600 mm f/4 L IS USM-mel egy időben.

    További érdekessége az új vezérlőgyűrű, az úgynevezett SA Control (Spherical Aberration Control), amellyel módosítható a szférikus aberráció, ennek következtében pedig változik a bokeh formája is. Ezzel a makró mellett már portéfotózásra is tökéletes!

    A 220volt.hu webáruházban néhány hónapja megtalálható egy új gyártó, a TTArtisan néhány objektíve, amelyeket speciálisan MILC vázakhoz fejlesztettek. Ezek egy része Canon, Nikon, Sony, Leica-L és Fuji bajonettel is elérhető. Ha nem hallottál még róla, akkor érdemes utána olvasni, mert ár-érték arányban lenyűgöző képminőséget tud produkálni. Az objektív mögött álló cég a Shenzhen Mingjiang Optical Technology, amely nagy hangsúlyt fektet a kutatásra és fejlesztésre.

    Még 2020 októberében került be a Canon kínálatába az EOS M50 Mark II, azonban ez csak bizonyos piacokra vonatkozott. Itt Európa közepén nekünk egészen 2021 márciusáig kellett várnunk az APS-C szenzoros belépőszintű tükör nélküli fényképezőgépre.

     

    Az EOS M50 Mark II a 2018 februárjában bemutatott M50 utódja, amely elődjéhez képest jobb videós képességeket és továbbfejlesztett autofókusz rendszert kínál. Jelenlegi tesztalanyomat elsősorban vlogolásra és blogolásra tervezték, akárcsak a Sony A6100-at, a Nikon Z50-et és a Fujifilm X-S10-at, ezek ráadásul azonos árkategóriába tartoznak.

    A Nikon Z fc tipikus esete annak, amikor az old school stílus találkozik az éppen aktuális csúcstechnikával.

    A Nikon első, full frame szenzoros MILC vázai még 2018-ban kerültek piacra, tehát 2020-ban már esedékes volt a vérfrissítés, ezek a Nikon Z6 II és Z7 II személyében meg is érkeztek. A Nikon Z szériás fényképezőinél már végigjártam a ranglétrát, ugyanis először a Nikon Z5, majd decemberben a Nikon Z6 II (Kattints a teszthez!), most pedig a 220voltnál decembertől elérhető Nikon Z7 II járt nálam egy hosszabb tesztidőszakra.

    A Nikon 2018-ban dobta piacra a Z6 és Z7 vázakat, így várható volt, hogy 2020-ban majd megérkezik a második generáció mindkét Full-Frame MILC-ből. Ez így is lett, hiszen novembertől már a 220 voltnál is megvásárolható a Nikon egyik újdonsága, a Z6 II !

     

    A közelmúltban már járt nálam a Nikon Z5 (A linkre kattintva elolvashatod a tesztjét ) , amit az első generációs Z6 alá pozícionált a gyártó. Mivel nagyon tetszett, így kíváncsian vártam, hogy végre kézbe foghassam a japánok friss termékét is.

    Egy éve a gyártó megszivárogtatta, hogy valami forradalmin dolgozik. Ezután csupán pár hónapot kellett várni arra, hogy lássuk a kézzelfogható terméket, amely az EOS R3 nevet viseli, és a tükör nélküli paletta jelenlegi királya.

    A Canon 2018 szeptemberében mutatta be az EOS R -t, az első Full Frame méretű szenzorral ellátott MILC gépét, amely az EOS RP megjelenéséig egyedül hordozta ezt a technológiát.

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár