A Canon PowerShot V1 elsősorban rendszeres vlogoláshoz, YouTube-videókhoz és egyszemélyes tartalomgyártáshoz előnyösebb a G7 X Mark III-nál. Szélesebb normál 4K-s látószöget, fejlettebb autofókuszt, fejhallgató-kimenetet és aktív hűtést kínál. A Canon PowerShot G7 X Mark III viszont kisebb és könnyebb, 24–100 mm-es, f/1.8–2.8-as zoomja és beépített vakuja miatt fotózáshoz lehet praktikusabb. A megfelelő választás attól függ, hogy a videós használhatóságot vagy a fotós rugalmasságot helyezed előtérbe.

Canon PowerShot V1 vs. G7 X Mark III – a legfontosabb különbségek
| Jellemző | Canon PowerShot V1 | Canon PowerShot G7 X Mark III |
|---|---|---|
| Megjelenés | 2025 | 2019 |
| Szenzor | 1,4 típusú CMOS, kb. 18,4 × 12,3 mm | 1,0 típusú stacked CMOS, kb. 13,2 × 8,8 mm |
| Állóképes felbontás | kb. 22,3 MP | kb. 20,1 MP |
| Beépített objektív | 8,2–25,6 mm, 3,1× optikai zoom | 8,8–36,8 mm, 4,2× optikai zoom |
| Full frame ekvivalens fotós látószög | kb. 16–50 mm | kb. 24–100 mm |
| Full frame ekvivalens normál videós látószög | kb. 17–52 mm | kb. 24–100 mm, digitális stabilizálás nélkül |
| Maximális fényerő | f/2.8–4.5 | f/1.8–2.8 |
| 4K 25/30p | Igen, nagy felbontású szenzorkiolvasásból | Igen, normál 4K módban jelentős alap-crop nélkül |
| 4K 50/60p | Igen, kb. 1,4×-es crop mellett | Nem |
| Videós autofókusz | Dual Pixel CMOS AF II for PowerShot, fejlett témakövetés | Kontrasztérzékeléses AF, arc- és témakövetés |
| Képstabilizálás | Optikai IS és videós digitális IS | Optikai IS és videós digitális IS |
| Külső mikrofonbemenet | 3,5 mm | 3,5 mm |
| Fejhallgató-kimenet | 3,5 mm | Nincs |
| Aktív hűtés | Beépített ventilátor | Nincs |
| Maximális hossz egy normál videófelvételnél | 6 óra; a hő, tápellátás és kártya előbb korlátozhat | 4K: 9 perc 59 mp; Full HD: 29 perc 59 mp |
| Kijelző | Oldalra kihajtható, forgatható érintőkijelző | Felfelé, előre billenthető érintőkijelző |
| Beépített vaku | Nincs; kompatibilis külső vaku külön használható | Van |
| Beépített ND-szűrő | Van, 3 fényérték; videóban Auto mód is | Van, 3 fényérték; videóban nincs automatikus ND |
| Beépített elektronikus kereső (EVF) | Nincs | Nincs |
| Méret (szél. × mag. × mély.) | kb. 118,3 × 68 × 52,5 mm | kb. 105 × 60,9 × 41,4 mm |
| Tömeg akkumulátorral, kártyával | kb. 426 g | kb. 304 g |
| 220volt-ár, szerkesztőségi pillanatkép (2026. október 19.) | 269 890 Ft | 449 890 Ft |
| Fő erősség | Önfelvétel, rendszeres videó, hang és AF | Fotós zoom, fényerő, zsebméret, vaku |
A fotós és videós gyújtótávolság-adatok nem azonos képarányra vonatkoznak. Az árak időponthoz kötöttek.
Műszaki adatforrás: Canon PowerShot V1 – magyar kézikönyv · Canon PowerShot G7 X Mark III – európai adatlap.
A felszereltséget és az aktuális elérhetőséget külön is megnézheted a Canon PowerShot V1 adatlapján és a Canon PowerShot G7 X Mark III (ezüst) adatlapján.
Canon PowerShot V1 vs. G7 X Mark III – pontozás hét szempont alapján
A két fényképezőgépet ugyanazon az 1–10-es skálán, félpontos lépésekkel értékeltük. A pontok a felszereltség és a gyakorlati felhasználhatóság szerkesztőségi megítélését tükrözik, nem laboratóriumi teszt eredményei.
A rendszeres vlogolás és tartalomgyártás felé billenti a mérleget a széles látószög, a Dual Pixel CMOS AF II, a korszerű 4K és az aktív hűtés. Fotózásnál a rövidebb zoom, a kisebb fényerő és a beépített vaku hiánya kompromisszum.
A 24–100 mm-es, f/1.8–2.8-as zoom, a vaku és a kis méret miatt kifejezetten sokoldalú fotós kompakt. Videónál a régebbi AF, a rövidebb 4K klipek és a fejhallgató-kimenet hiánya hátrány; a 2026. október 19-i magasabb vételár a korabeli értékelését is befolyásolta.
Az összesített pontszám a hét szempont egyenlő súlyú számtani átlaga, fél pontra kerekítve. Az ár-érték pontszám 2026. október 19-i szerkesztőségi pillanatkép; az árak későbbi változása önmagában nem módosítja visszamenőleg ezt a szakmai pontozást.
Az objektív döntheti el: 16–50 mm vagy 24–100 mm?
A két kameránál nem lehet objektívet cserélni. Pont ezért érdemes az optikával kezdeni: azt a látószöget és zoomtartományt fogod használni, amit a géppel együtt megveszel.
PowerShot V1: szélesebb kép, kevesebb hátralépés
A V1 fotózásnál körülbelül 16–50 mm, normál 4K videónál 17–52 mm full frame ekvivalens tartományt ad. A 16–17 mm kifejezetten széles. Ha karnyújtásnyi távolságból videózod magad, könnyebben elfér az arcod mellett a környezet, vagy akár egy második ember is. Szűk szobában, autóban vagy városi sétán is sokat számít, hogy nem kell hátrálnod.
Viszont az 50 mm körüli tele végállás nem helyettesít egy portrézoomot. Ha távolabbi részleteket szeretnél közel hozni, hamar elfogy a tartomány. Ráadásul a V1 f/2.8-ról f/4.5-re szűkülő fényereje miatt a zoomolással kevesebb fény jut az érzékelőre.
G7 X Mark III: nagyobb fotós mozgástér
A G7 X Mark III 24–100 mm-es, f/1.8–2.8-as objektívje más feladatokra kényelmes. A 24 mm elég sok táj-, utazó- és családi fotóhoz, a 100 mm pedig portrénál, részletfotónál vagy egy távolabb álló témánál ad plusz lehetőséget. Nem kell a téma közelébe menned, és könnyebb szűkebb képkivágást választani.
A nagylátószögű f/1.8 nagy előny lehet beltérben: ugyanannál a záridőnél és ISO-nál több fényt enged át, mint a V1 f/2.8-as kezdő fényereje. Cserébe a 24 mm sokszor szűk lesz önfelvételnél, különösen bekapcsolt digitális stabilizálással.

Objektív- és látószögadatok: Canon PowerShot V1 – gyártói specifikáció · Canon G7 X Mark III – gyártói specifikáció.
Nagyobb szenzor vagy fényerősebb objektív: melyik számít gyenge fényben?
A gyártói méretekből számolva a V1 érzékelője (18,4 × 12,3 mm) körülbelül 1,95-ször akkora felületű, mint a G7 X Mark III-é (kb. 13,2 × 8,8 mm). Ez kedvezhet a fénygyűjtésnek, de nem jelent automatikusan közel egy fényértéknyi képminőség-előnyt minden felvételnél. A G7 X Mark III f/1.8-as nagylátószögű rekesze a V1 f/2.8-as értékénél nagyjából 1,27 fényértékkel több fényt enged át azonos záridő mellett, a ténylegesen használható rekesz azonban a zoomállással változik.
Azonos képkivágáshoz a két gép nem feltétlenül azonos zoomállást vagy maximális rekeszértéket használ. A képminőség reális összevetéséhez azonos nézőpontból, azonos képkivágással és összevethető expozíciós beállításokkal készült fotókra van szükség; az érzékelőméret vagy az objektívre írt f-szám önmagában nem dönt.
Ugyanez igaz a háttérelmosásra. Nem elég a szenzorméretet nézni: a gyújtótávolság, a rekesz és a téma távolsága együtt határozza meg a végeredményt. Egy 100 mm-es ekvivalens portré a G7 X Mark III-mal könnyebben kivitelezhető, miközben a V1 széles látószögön több környezetet mutat meg. Egyetlen specifikációból nem lehet általános, minden helyzetre érvényes képminőségi győztest hirdetni.
Melyik jobb vlogoláshoz és 4K videózáshoz?
Normál 4K: részletesség és használható látószög
A V1 4K 25/30p videója nagyjából 5,7K-s szenzorkiolvasásból készül. Ez több képi információból állítja elő a 4K felvételt, ami kedvezhet a finom részleteknek. A G7 X Mark III szintén rögzít 4K 25/30p videót, alapmódban külön 4K-crop nélkül, de a videós autofókusz és a feldolgozás terén más generációt képvisel.
A gyakorlati kérdés itt nem az, hogy melyik adatlapra kerül több „K”. Egy beszélős YouTube-videónál az élesség megtartása, a hang és a felvétel megszakítás nélküli elkészíthetősége sokkal többet számít.
A V1 4K 50/60p módja nem ugyanolyan széles
A V1 tud 4K 50/60p felvételt, ami mozgásos jelenetekhez vagy finom lassításhoz hasznos. Viszont ezt körülbelül 1,4×-es szenzorkivágással rögzíti. Ilyenkor a normál videós 17–52 mm helyett nagyjából 23–71 mm ekvivalens látószöggel számolhatsz.
Ez önfelvételnél már egészen más képkivágás. Ha a 4K 60p miatt választanád a V1-et, előbb gondold végig, milyen messze tudod tartani magadtól. A digitális képstabilizálás bekapcsolása pedig tovább szűkítheti a látószöget. A 4K 60p tehát valódi extra, de nem ugyanazt a széles vlogképet kapod, mint normál 4K-ban.

A felvételi módok és képkivágások gyártói leírása: Canon PowerShot V1 – videóméret és crop.
Beépített ND-szűrő: miért fontos videóhoz?
Mindkét gép három fényértékes ND-szűrője erős napsütésben csökkenti az objektíven átjutó fényt, így könnyebb a videóhoz kívánt, például 1/50 másodperces záridőt és rekeszt megtartani túlexponálás nélkül. A V1 videózásnál automatikus ND-módot is kínál, de a szűrő állapota a felvétel indításakor rögzül; a G7 X Mark III európai gyártói adatlapja szerint annak automatikus ND-funkciója videómódban nem érhető el. Ezért mozgás közben változó fényeknél mindkét gépen érdemes előre ellenőrizni az expozíciót.
ND-funkciók: Canon V1 – ND-szűrő kézikönyv · Canon G7 X Mark III – európai adatlap, [7] megjegyzés.
Hosszabb felvétel: itt nagy a V1 előnye
A G7 X Mark III egyetlen 4K klipjének felső határa 9 perc 59 másodperc, Full HD-ban jellemzően 29 perc 59 másodperc. Egy tízperces bemutatóhoz vagy hosszabb interjúhoz ez tervezést és újraindítást igényel.
A V1 normál képsebességű videónál legfeljebb hatórás kliphosszt enged egy indítással. Ez a rögzíthető fájl felső időkorlátja, nem az akkumulátorral elérhető felvételi üzemidő. A Canon új, teljesen feltöltött LP-E17 akkumulátorral, 23 °C-on, 4K 25/30p IPB (Normál) módban, kikapcsolt Movie Servo AF mellett körülbelül 1 óra 10 perc videós működési időt ad meg. A hőmérséklet, a ventilátor beállítása, a tápellátás és a memóriakártya mind korábban megszakíthatja a felvételt.
Egy állványról rögzített oktatóvideónál, interjúnál vagy hosszabb termékbemutatónál mégis ez a V1 egyik legfontosabb előnye. Az aktív hűtés nem varázsszó, hanem nagyobb üzembiztonsági tartalék megfelelő körülmények között.
Felvételi időkorlátok és rögzítési feltételek: Canon V1 – magyar kézikönyv · Canon G7 X Mark III – műszaki adatlap.
Hang, kijelző, színkorrekció
Mindkét gépre csatlakoztathatsz külső mikrofont, és mindkettőben van optikai képstabilizálás. A V1 viszont külön fejhallgató-kimenetet is ad. Interjúnál vagy rendszeres tartalomgyártásnál így ellenőrizheted, hogy tisztán rögzül-e a beszéd, mielőtt egy egész felvétel használhatatlan lesz.
A V1 oldalra kihajtható kijelzője akkor is jól látható maradhat, ha felül mikrofont használsz. A G7 X Mark III felfelé billenő kijelzője önfelvételnél praktikus, de a kiegészítők elhelyezését jobban át kell gondolni. A V1 ráadásul Canon Log 3-at és 10 bites, 4:2:2 videórögzítést kínál a megfelelő beállításokkal. Akkor értékeled igazán, ha színkorrekcióval, több kamerával vagy tudatos utómunkával dolgozol. Gyors, szerkesztés nélküli Reelshez ez nem feltétlenül fontos.

Autofókusz: az a különbség, amelyet egyedül videózva érzel meg
A V1 Dual Pixel CMOS AF II for PowerShot rendszere fáziskülönbség-érzékelésen alapul, fejlett ember-, arc-, szem- és témakövetéssel. Ha a kamera előtt beszélsz, elfordulsz vagy közelebb lépsz, ez kevesebb manuális beavatkozást igényelhet. Termékbemutatónál különösen érdekes az AF for close-up demos mód, amellyel egyszerűbb lehet az arcodról egy felmutatott tárgyra áthelyezni a fókuszt. A Canon 1.2.0-s firmware-e kiterjesztette a funkció használatát a kézi és automatikus videós expozíciós módokra, valamint további kreatív videómódokra; ezekhez 1.2.0-s vagy megfelelő későbbi firmware és a gyártó szerint beállított AF szükséges.
A G7 X Mark III kontrasztérzékeléses rendszere szintén felismer és követ arcot, tehát nem autofókusz nélküli régi kompakt. Viszont a kontrasztkeresésből eredő ide-oda fókuszálás videónál zavaróbb lehet. Ezt a DPReview gyakorlati tesztje is megfigyelte, még az autofókuszt javító firmware-rel. Állóképnél, nyugodtabb témánál megfelelően használható; egyedül dolgozó videósnak a V1 rendszere erősebb érv.
Független szakmai teszt: DPReview – G7 X Mark III (2019); a V1 adatai: Canon – PowerShot V1 · Canon – firmware 1.2.0 változásjegyzék.
Melyik a jobb fényképezőgép?
Ha elsősorban fényképezel, a G7 X Mark III előnyeit komolyan kell venni. A 24–100 mm-es zoom egy egész utazós napot lefedhet: városkép, étterem, emberportré és távolabbi épületrészlet egyetlen géppel. A 100 mm ekvivalens végállás portrénál kényelmes, az f/1.8–2.8 pedig beltérben is jól jön. A beépített vaku családi és társasági eseményen egyszerű, gyors tartalék fényforrás.
A 304 grammos G7 X Mark III nemcsak könnyebb a 426 grammos V1-nél, hanem kisebb helyet is foglal. Ha kabátzsebben vinnéd városi sétára, ez valódi különbség. Street photography során a diszkrétebb méret és a rugalmas gyújtótávolság fontosabb lehet, mint a fejlettebb videós hangkezelés.
Kültéri komponálásnál közös kompromisszum, hogy egyik gépben sincs beépített elektronikus kereső (EVF): mindkettő a hátsó kijelzőre támaszkodik. Erős napsütésben a kép és az expozíció megítélése nehezebb lehet, különösen ha sok állóképet készítesz utazás közben. Ez a G7 X Mark III fotós erősségeit nem érvényteleníti, de vásárlás előtt érdemes számolni vele.
A V1-et sem kell kizárni fotózásból. A nagyobb érzékelő, a körülbelül 22,3 megapixeles felbontás, a széles nagylátószög és a korszerű témakövetés jól jöhet tájképnél, beltéri csoportfotónál vagy gyorsan mozgó embereknél. De a beépített vaku hiánya, a rövidebb tele végállás és a nagyobb ház fotós szempontból érdemi kompromisszum.
Mindkét modell kínál RAW-felvételt és manuális expozíciós lehetőségeket. Ettől még nem válnak cserélhető objektíves rendszerré; az optika adottságait nem tudod később másik objektívvel kiegészíteni. Ha pedig kezdőként a rendszerépítés is érdekel, az első fényképezőgép kiválasztásáról szóló útmutatónk segít más irányokat is átgondolni.
Canon PowerShot V1 és G7 X Mark III – pro és kontra
A pontszámok mögött ezek a mindennapi használat során fontos előnyök és korlátok állnak. Az árhoz kapcsolódó megállapítások a külön jelzett 220volt-árpillanatképre vonatkoznak.
Canon PowerShot V1
A két modell a rögzített árpillanatképen azonos árú.
PRO – Előnyök
- Széles látószög: a kb. 16 mm-es fotós és 17 mm-es normál videós kezdő látószög különösen előnyös vlogoláshoz, önfelvételhez és szűk helyeken.
- Fejlett autofókusz: a Dual Pixel CMOS AF II arckövetésnél, mozgó témáknál és kamerához közelített termékek bemutatásánál is hasznos.
- Korszerű videós funkciók: 4K 50/60p, 10 bites 4:2:2 rögzítés és Canon Log 3 a tudatosabb videós utómunkához.
- Tartalomgyártásra tervezett kialakítás: aktív hűtés, hosszabb felvételi lehetőség, mikrofonbemenet és fejhallgató-kimenet.
- Vételár: a 2026. október 19. napján rögzített árakon 180 000 Ft-tal kedvezőbb a G7 X Mark III-nál.
CON – Hátrányok
- Korlátozottabb tele tartomány: az 50 mm körüli ekvivalens végállás portréknál és távolabbi témáknál kevésbé rugalmas.
- Kisebb objektívfényerő: az f/2.8–4.5-ös zoom bizonyos gyenge fényes fotózási helyzetekben hátrányt jelenthet.
- Nincs beépített vaku: alkalmi beltéri és esti fotózásnál külön fényforrásra lehet szükség.
- Nagyobb méret és tömeg: a körülbelül 426 grammos kamera kevésbé zsebbarát, mint a G7 X Mark III.
- Crop 4K 50/60p módban: a körülbelül 1,4×-es képkivágás szűkíti a látószöget, amit a digitális képstabilizálás tovább csökkenthet.
Canon PowerShot G7 X Mark III
A két modell a rögzített árpillanatképen azonos árú.
PRO – Előnyök
- Sokoldalú zoomobjektív: a 24–100 mm-es ekvivalens tartomány utazáshoz, portréhoz és mindennapi fényképezéshez is jól használható.
- Nagy objektívfényerő: az f/1.8–2.8-as rekesz beltérben és gyengébb fényviszonyok között komoly előnyt adhat.
- Kompakt kialakítás: körülbelül 304 grammos tömegével és kisebb méretével könnyen hordozható.
- Beépített vaku: családi eseményeknél, esti portréknál és alkalmi fotózásnál külön felszerelés nélkül is használható.
- Fotós és videós alapfunkciók egy gépben: RAW-fotózás, manuális beállítások, 4K 25/30p videó, mikrofonbemenet és előrebillenthető kijelző.
CON – Hátrányok
- Szűkebb önfelvételi látószög: a 24 mm-es kezdő látószög karnyújtásnyi vlogolásnál korlátozó lehet.
- Régebbi autofókuszrendszer: a kontrasztérzékeléses AF mozgó témák és videós fókuszváltások követésénél kevésbé fejlett, mint a V1 rendszere.
- Korlátozottabb 4K-videó: nincs 4K 50/60p, egyetlen 4K klip maximális hossza pedig 9 perc 59 másodperc.
- Kevesebb videós ellenőrzési lehetőség: nincs fejhallgató-kimenet és aktív hűtés.
- Vételár és ár-érték arány: a 2026. október 19. napján rögzített 449 890 Ft-os ár 180 000 Ft-tal magasabb volt a V1-énél.
Melyiket válaszd? – A 220volt.hu döntési segédlete
| Ezt szeretnéd csinálni | Melyik lehet előnyösebb? | Miért? | Kompromisszum |
|---|---|---|---|
| YouTube-os beszélős videók | V1 | AF, hangellenőrzés, hosszabb klip | Nagyobb, nehezebb |
| TikTok, Reels, Shorts | V1, rendszeres gyártásra | Könnyebb önfelvétel, jobb követés | Függőleges kompozíciót tervezni kell |
| Karnyújtásnyi sétálós vlog | V1, normál 4K-ban | Szélesebb látószög | 4K 50/60p és digitális IS szűkít |
| Unboxing, kamerához mutatott termék | V1 | Közeli bemutatókhoz optimalizált AF | Firmware és fókuszbeállítás számít |
| Hosszabb oktatóvideó, interjú | V1 | Ventilátor, hosszabb egybefüggő felvétel | A hő, a tápellátás és a kártya korlát marad |
| Városnézés, fotós utazás | G7 X Mark III | Kis méret, hosszabb zoom | Nincs EVF; a zoom 24 mm-nél indul |
| Családi vacsora, beltéri fotók | G7 X Mark III | Fényerős optika, beépített vaku | Kisebb érzékelő |
| Portré és távolabbi részletek | G7 X Mark III | 100 mm ekvivalens tele | Kevésbé alkalmas széles önfelvételre |
| Táj, szűk beltér, csoportszelfi | V1 | 16 mm-es fotós nagylátószög | Rövidebb zoom |
| Fotó és videó vegyesen | Felhasználástól függ | Videós túlsúlynál V1, fotósnál G7 X III | Mindkettő fix objektíves |
| A szerkesztőségi árpillanatkép szerinti vételár fontos | V1 | 180 000 Ft-tal kedvezőbb a megadott árakon | Nem helyettesíti a 100 mm-es zoomot és a vakut |
Ha még nem döntötted el, milyen műfajú videókat készítenél, előbb érdemes átnézned a YouTube-, TikTok- és vlogkamera-választási útmutatónkat. Ott a kameratípusok közötti különbségek is szerepelnek; itt kifejezetten e két kompakt közül választunk.
Miért ennyire népszerű még mindig a G7 X Mark III?
A G7 X Mark III 2019-ben jelent meg, mégis rendszeresen előkerül közösségi médiás kamerajavaslatokban. Ennek kézzelfogható okai vannak: elfér egy kisebb táskában, van fényerős zoomja, előrefordítható kijelzője, és kifejezetten alkalmas arra, hogy valaki fotókat és rövidebb videókat készítsen külön objektívek nélkül.
A kompakt digitális fényképezőgépek újbóli népszerűségét nem csak egyetlen modell hajtja. A Digital Camera World 2026 októberében például arról számolt be, hogy a G7 X Mark III az egyik japán fotókereskedő, a Yodobashi 2026. szeptemberi kompaktkamerás eladási rangsorában az első helyen szerepelt. Ez adott kereskedőre és időszakra vonatkozó adat, nem világméretű eladási statisztika. Forrás: Digital Camera World.
A kereslet és a kereskedőnként változó elérhetőség az új és használt készülékek árát is befolyásolhatja. Ugyanakkor nem lehet egyszerűen kijelenteni, hogy a G7 X Mark III sehol sem kapható: a kínálat és a készletstátusz helyenként eltér. A népszerűsége érthető. Azt viszont külön kell megvizsgálni, hogy neked pont azokat a tulajdonságokat adja-e, amelyekért fizetni szeretnél.
Ár-érték arány – 180 000 Ft a különbség
220volt-árak – szerkesztőségi pillanatkép (2026. október 19.)
| Modell | Rögzített 220volt-ár |
|---|---|
| Canon PowerShot V1 | 269 890 Ft |
| Canon PowerShot G7 X Mark III, ezüst | 449 890 Ft |
| Árkülönbség a V1 javára | 180 000 Ft |
A két konkrét termékváltozat 2026. október 19. napján rögzített 220volt-árai. A későbbi webshopár és készletstátusz változhat.
Műszaki szempontból a V1-et választanánk rendszeres vlogoláshoz, hosszabb videóhoz és egyszemélyes tartalomgyártáshoz. A G7 X Mark III-at akkor részesítenénk előnyben, ha a fényerősebb, hosszabb zoom, a beépített vaku és a kisebb méret elsődleges.
Az árpillanatkép alapján a V1 180 000 Ft-tal kedvezőbb, miközben több, videózáshoz fontos funkciót kínál. Ez azonban nem változtatja a G7 X Mark III objektívjét 16 mm-es nagylátószögűvé, és a V1-be sem kerül beépített vaku. A vételár önmagában nem dönti el, melyik a jobb kamera a számodra.
Gyakori kérdések – Canon PowerShot V1 és G7 X Mark III
Canon PowerShot V1 vagy G7 X Mark III: melyik a jobb?
Attól függ, hogy videózol vagy fényképezel többet. A V1 fejlettebb videós autofókuszt, szélesebb normál 4K-s látószöget, fejhallgató-kimenetet és aktív hűtést ad. A G7 X Mark III kisebb, könnyebb, és a 24–100 mm-es, f/1.8–2.8-as zoomja fotózáshoz sokoldalúbb lehet. Általános győztest ezért nem érdemes hirdetni.
Jobb vlogkamera a Canon PowerShot V1?
Rendszeres vlogoláshoz többnyire igen. A V1 normál 4K-ban körülbelül 17 mm-ről induló látószöge előnyös karnyújtásnyi önfelvételnél, a Dual Pixel CMOS AF II pedig segít az arc követésében. A fejhallgatós ellenőrzés és a ventilátor is hasznos. Fontos viszont, hogy 4K 50/60p módban a kép jelentősen szűkebb lesz.
Mennyi a Canon PowerShot G7 X Mark III ára, és mi befolyásolhatja?
A 2026. október 19. napján rögzített 220volt-árpillanatképen 449 890 Ft szerepel. A modell iránti érdeklődés, közösségi médiás ismertség és a kereskedőnként változó kínálat hozzájárulhat az árhelyzethez, de az egyes ármozgások pontos okát külön piaci adatok nélkül nem lehet bizonyítani. Az ár önmagában nem jelent korszerűbb autofókuszt vagy jobb videós használhatóságot.
Mi a két objektív legnagyobb különbsége?
A V1 jóval szélesebbről indul: fotónál kb. 16–50 mm, normál videónál kb. 17–52 mm full frame ekvivalens. A G7 X Mark III 24–100 mm-es objektívje messzebbre zoomol, és az f/1.8–2.8-as fényereje is nagyobb. Vloghoz a szélesebb V1, portréhoz és fotós utazáshoz gyakran a G7 X Mark III praktikusabb.
Melyik jobb elsősorban fényképezéshez?
Ha sokféle témát fényképeznél egy zsebben hordható géppel, a G7 X Mark III vonzóbb lehet. A 100 mm-es tele végállás, a fényerős optika és a beépített vaku valódi fotós előny. A V1 tájképnél, szűk beltérben és nagy látószögű csoportfotónál erős. Mindkét kamera képes RAW-felvételre és manuális beállításokra, de beépített elektronikus kereső (EVF) egyikben sincs.
Melyik készít jobb képet gyenge fényben?
Erre nincs minden gyújtótávolságon érvényes válasz. A V1 érzékelőjének felülete kb. 1,95-ször akkora, a G7 X Mark III objektívje viszont fényerősebb. A nagylátószögű f/1.8 és f/2.8 között nagyjából 1,27 fényérték a különbség, de azonos képkivágásnál a két kamera nem feltétlenül ugyanazon zoomálláson és rekeszen dolgozik. Összevethető képminőséget azonos nézőpontból készült kontrollált felvételekkel érdemes megítélni.
Van beépített vaku a PowerShot V1-ben?
Nincs beépített vakuja. A V1 multifunkciós vakupapucsa kompatibilis Canon-kiegészítőkkel és megfelelő külső vakukkal használható, de ezek külön eszközök. A G7 X Mark III-ban van beépített felnyíló vaku. Ez családi fotóknál, esti portrénál vagy olyan alkalmakon lehet praktikus, amikor nem szeretnél további felszerelést vinni magaddal.
Mindkét gép tud 4K videót rögzíteni?
Igen, mindkettő tud 4K 25/30p videót. A V1 ezen felül 4K 50/60p-re is képes, ám képkivágással. A G7 X Mark III-nál egyetlen 4K klip maximális hossza 9 perc 59 másodperc, a V1-nél a felső kliphatár normál képsebességgel legfeljebb 6 óra. Ez nem akkumulátoros üzemidő: a V1-hez a Canon 23 °C-on, 4K 25/30p módban, meghatározott feltételekkel kb. 1 óra 10 percet ad meg teljes LP-E17 akkumulátorral.
Mennyire szűkül a V1 látószöge 4K 60p módban?
A V1 4K 50/60p felvételnél hozzávetőleg 1,4×-es cropot használ. A normál videónál körülbelül 17–52 mm-es ekvivalens objektív ilyenkor nagyjából 23–71 mm-es látószöget ad. Ezért a legszélesebb önfelvételi kép nem áll rendelkezésre minden videómódban. A digitális képstabilizálás további képkivágással járhat, ezt az induló látószög megtervezésekor vedd figyelembe.
Megéri G7 X Mark III helyett V1-et vásárolni?
Ha elsősorban YouTube-ra, TikTokra vagy rendszeresen videóznál, a V1 kifejezetten megfontolandó alternatíva. A rögzített 220volt-árak alapján a V1 180 000 Ft-tal kedvezőbb, miközben több fontos videós funkciót kínál. Ha viszont a 24–100 mm-es, fényerős zoom, a kisebb méret és a vaku a fő szempont, a G7 X Mark III továbbra is indokolható választás.
Végső mérleg: melyik kompromisszum fér bele?
A PowerShot V1 mellett az szól, ha rendszeresen, akár egyedül forgatsz: fejlettebb az autofókusza és a hangellenőrzése, normál 4K-ban szélesebb képet ad. Cserébe nehezebb és nagyobb, rövidebb a zoomja, nincs beépített vakuja, és a 4K 50/60p képkivágással jár. Hosszabb munkánál a hatórás kliphatár helyett a valódi tápellátást és a hőviszonyokat kell megtervezni.
A G7 X Mark III-at akkor érdemes választani, ha a kis méret, a fényerős 24–100 mm-es optika és a vaku gyakrabban segít, mint a korszerű videós funkciók. Cserébe szűkebb az önfelvételi látószöge, rövidebb a 4K kliphossza, és nincs fejhallgatós hangellenőrzése. Erős napsütésben mindkét gép kereső nélküli, kijelzős komponálást kíván.
Vásárlás előtt azt mérlegeld, melyik hiányosság okozna több bosszúságot a saját felvételeidnél, majd ellenőrizd a két konkrét változat aktuális árát és elérhetőségét: Canon PowerShot V1 adatlapja és Canon PowerShot G7 X Mark III adatlapja.







