• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% CETELEM KEDVEZMÉNY
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés

    Canon Canonet

    (1961)

     

    A kiváló minőségű 35 mm-es fényképezőgép fejlesztése volt a Canon küldetésének legfőbb mérföldköve. Mégis, ugyanebben az időszakban törekedtek egy egyszerűbb, bárki által használható kamera előállítására. Az egész 1958-ban kezdődött, amikor heves viták folytak a Canonon belül arról, hogy a vállalatnak a csúcskategóriás fényképezőgépek gyártására korlátozódó utat kell-e választania, vagy be kell-e lépnie a a középkategóriás kamerák piacára. Fokozatosan megerősödött a fiatal mérnökök hangja, akik azt a véleményt fejezték ki, hogy „olyan kamerákat akarunk gyártani, amiket megengedhetünk magunknak”. Ennek eredményeképpen egy olyan kísérlet született, hogy egy középkategóriás kamera prototípusát állítsák elő, mielőtt a vállalat általános irányelveit kidolgozhatták volna. Ezzel a háttérrel indult el a 35 mm-es objektívzáras fényképezőgép fejlesztése. Ez a fényképezőgép volt a „Canonet”, amely az egész fényképezőgép-piacot végigsöpörte azzal a szlogennel, hogy „bárki megveheti, és bárki fotózhat vele”.

    Bár a terv az volt, hogy a „Canonet” fényképezőgépet 1960 augusztusában piacra dobják, debütálása 1961 januárjáig csúszott a versenytársak erős kritikája miatt, amely szerint a 20 000 jen alatti ár túl alacsony ahhoz, hogy versenyezhessenek vele. Amikor először mutatták be a kamerát a tokiói Nihonbashi városában található Mitsukoshi áruház 7. emeletén, a kijelzőn és az eladópultnál, akkora volt a kamera iránt érdeklődők száma, hogy a vásárlók sora túlcsordult a lépcsőházakon. Az egy hétre szánt teljes készlet az értékesítési pult nyitása után 2 órán belül elfogyott. Eladásai olyan csillagászatiak voltak, és a vásárlók elfogadottsága olyan elsöprő volt, hogy a Shukan Bunshun (egy népszerű hetilap) 1961. február 6-i száma a „Go To Hell!” című cikkben foglalkozott a szenzációval. A siker nem átmeneti volt, mivel két és fél évvel később egymillió Canonet kelt el.

    Technikai szempontból az első prototípus nagyon különlegesnek tűnt, mikor felbukkant. A fényképezőgép rendelkezett az EE (Electric Eye) funkcióval, amelyet szintén ekkor fejlesztettek ki. A zársebesség-prioritásos automatikus expozíciós lehetőséggel a fényképezőgép a nagyközönség számára is várakozáson felüli képeket tudott készíteni. Használata egyszerű volt, csak meg kellett nyomni az exponáló gombot (túl sok gomb nem is volt a készüléken, de pont ez tette lehetővé az egyszerű használatot.)

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár