• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% KEDVEZMÉNY HITELKÁRTYÁVAL
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés
    Fotós, videós workshopok
    Ajándék termék
    Állvány és gimbal
    Bemutatónap
    Beszámoló
    Canon
    Fényképezőgép
    Fotós oktatás
    Nikon
    Objektív
    OM SYSTEM
    Panasonic
    Sigma
    Sony
    Tamron
    Újdonság
    Szűrés törlése

    Kutyák akcióban élménybeszámoló

    220volt
    220volt
    2025.04.29 13:00
    Kutyák akcióban élménybeszámoló

    ☀️ Az előrejelzésekkel ellentétben verőfényes napsütésben érkeztünk meg a Nyáregyháza és Csévharaszt között húzódó rétre április 11-én, péntek délelőtt. Nem csak mi, fotósok voltunk izgatottak, hanem a tréningre érkező kutyagazdik is. Ezt jelezte, hogy már érkezésünkkor 15-20 autó sorakozott a mező szélében nyitott csomagtartókkal. A csomagtartókban csillogó alumíniumboxok rácsai mögött a munkára készülő kutyák pihentek. Mire végeztünk a Sony vázak és optikák kipakolásával, az összes tesztelésre jelentkező fotós és a Hungarian Patrol Dog csapatának vezetője, Zakár Csaba is megérkezett a helyszínre.

    🐶 A tréningre érkező, nagyjából 30 kutya izgatott csaholása mellett Zakár Csaba rövid eligazítása fokozta tovább az izgalmakat. Csaba ismertette az alapvető biztonsági szabályokat fotósaink számára, majd izgalmas részleteket osztott meg velünk arról, pontosan mit is fogunk látni az elkövetkezendő 4 órában. Már önmagában annak a ténye is emelte a tétet és a résztvevők pulzusát, hogy biztonságról kell beszélnünk egy kutyafotózás kapcsán. A tréningen résztvevő ebek ugyanis nem plüsskutyák és nem is az alapvető engedelmességi feladatok (ül, fekszik, forog, marad) bemutatására készültek! Hát akkor mire készültek? Miről mesélnek a rendezvényen készült fotók?

    A laikusok számára félrevezetőek lehetnek a képekről visszaköszönő elszánt tekintetek, a habzó, vicsorgó állkapcsok, a harapásoktól rojtos védőruha és az ütött kopott védősisakok.



     

    ❓ MI TÖRTÉNIK ITT 

     

    ❌ VADÍTJÁK A KUTYÁKAT?

    Nos, itt nem vadítás történik, a kutyák ugyanis nem agresszióból cselekszenek, hanem a zsákmányszerző ösztönük által vezérelve. A zsákmány pedig a védőkar, vagy a védőruha.

     

    ❌ DE KINEK JÓ AZ, HA EGY KUTYA MEGTÁMAD EGY EMBERT?

    A szolgálati kiképzés elnevezésből sejthetjük, itt bizony olyan kutyák is részt vesznek a tréningeken, amelyeknek igenis dolga az, hogy bizonyos körülmények között el tudjanak kapni embereket. De a hangsúly a bizonyos körülményeken és a kontrollon van. A kutya csak akkor “dolgozhat”, ha a gazda engedélyt, vagy utasítást ad rá.

     

    ❌ ÉS NEM VESZÉLYES EZ?

    Érdekes módon az olyan kutyák esetében, akik magasabb zsákmányszerző, illetve örző-védő ösztönnel rendelkeznek, pont, hogy az a veszélyes, ha ezek a fajtaspecifikus ösztönök nem kerülnek megélésre és levezetésre. Ahogy Zakár Csaba elmondja a csapatnak, ezeket a foglalkozásokat úgy kell elképzelni, mint amikor egy ember harcművészetet tanul. Azáltal, hogy a kutyák kontrollált körülmények között megélhetik ösztöneiket, használhatják a bennük rejlő erőt, azt a munkát végezhetik, amire az évszázadok alatt ki lettek tenyésztve, sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek az otthoni életben. A csoportos foglalkozásoknak köszönhetően pedig együttműködőbbek, szociálisabbak lesznek fajtársaikkal is.

     

     



    💥 A segédek hirtelen megindulnak, a kutyák pedig teszik a dolgukat a másodperc törtrésze alatt. Sisakok és szájkosarak koccannak, a védőkar szövete recseg-ropog, a segédek izzadnak, a kutyák pedig zihálnak és csaholnak az izgalomtól. Elképesztő ugrások, szélsebes sprintek, teliállkapcsos harapások! 💥



    👇 FOTÓK AZ ESEMÉNYRŐL 👇

    Ezek az ebek nem fogják ülve várni, hogy pacsit osztogathassanak jutifalatért vagy egy kis simizésért cserébe. Rendezvényünkön a cukiság helyett az elszántság és a küzdőszellem kerül fókuszba. Az akciót és az izgalmakat pedig a kiképzők és egy csapat munkára éhes kutya garantálja.



     

    DE HOGY LEHET A LEGHATÉKONYABBAN LENCSEVÉGRE KAPNI AZ ESEMÉNYEKET ❓❓❓

     

    Néhány tanáccsal természetesen felvérteztük a tesztelésre érkezett fotósainkat:

    ⚡ Aki igazán dinamikus és hangulatos képeket szeretne lőni, érdemes leereszkednie a kutyák szemével egy magasságba, vagy akár szemvonal alá a földre lapulva!

     

    ⚡ A minimum zársebesség 1/1600 mp, vagy méggyorsabb! Így nem mosódnak el az igazán dinamikus mozdulatok sem.

     

    ⚡ Az egylövetű mód kizárva! Mindenki állítsa Sony gépét sorozatfotóra, mert olyan gyorsan fognak történni az események, hogy otthon, a képek leválogatásakor fogunk csak rádöbbenni, milyen megkapó pillanatokat sikerült elkapnunk.

     

    ⚡ Mindenki használja ki a Sony rendszerek brutális fókuszkövetési teljesítményét!

     

     



    A fotósok nemhogy megfogadták a tanácsokat, de annyira beleélték magukat az eseményekbe, hogy nem törődve a szúrós aljnövényzettel, kúsztak-másztak a földön a legjobb perspektívákat keresve. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, a napsütésnek köszönhetően, nem kellett tartanunk attól, hogy nem lesz elég fény és fotóink esetleg zajosak lesznek.

    A kiképzők, a gazdik és a fotósok csapata folyamatosan egymást lelkesítette. A fotósok ugyanis olyan témát fotózhattak, ami egyedülálló az országban, a gazdik és a trénerek pedig élvezték a reflektorfényt és, hogy végre minden szögből készülnek fotók kutyáikról akció közben.

    A nap végeztével, mind a kutyák, a gazdik, a trénerek és a fotósok is elégedetten hagyták el a rendezvényt. És persze mi, szervezők is egy életre szóló élménnyel lettünk gazdagabbak, mert ilyen eseményeknek tényleg csak itt lehetünk szemtanúi, a Nyáregyháza és Csévharaszt között fekvő pusztán, ami nem először és nem is utoljára legalább 30 elszánt kutya ugatásának hangjával telt meg április 11-én.

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár