Apple iPad Air teszt
A 3.5 évvel ezelőtti első iPad megjelenése óta különösen nem változott a külső megjelenése, ezért elég nagy várakozás előzte meg a mostani, új generációt.
A változás olyan mértékű lett, hogy az Apple úgy gondolta, ez a termék nevében is tükröződjön, így született meg az iPad Air név. Ez a névválaszás nekünk is tetszik, mert egyrészt jó beleillik az Apple termékcsaládba, mivel a Macbook Air-nél már bevezette ezt a márkajelzést, ugyanakkor ezzel változtatással jól elkülöníti az előző generációtól.
Külső
A csomagolásban különösebben nincs változás, a termékkép csere mellett az iPad Air név jelent meg a doboz oldalán. A fóliát izgatottan letépve a dobozban az egyből feltűnően kecses iPad Air mellett találhatunk egy hálózati töltőt és egy Lighting - USB kábelt és egy kiskönyv és a szokásos 2 Apple matrica.
A dobozból kiemelve, bár felkészültünk rá, de a várakozásainkat felülmúlta az iPad Air "légiessége". Egymás mellé rakva az iPad4-et még szembetűnőbbek a méretbeli különbéségek.
Mint ahogy a fotókon is látszik az új Apple iPad Air nem csak vékonyabb lett (9.3mm helyett 7.9mm lett), de ugyanakkora kijelző mellett a szélessége is jelenősen csökkent, ezzel is hozzájárulva a használat közbeni élményhez.
Az új, 17cm-es szélességgel egy nagyobb tenyérben akár már 1 kézzel is kényelmesen kezelhető. A kétoldali méretcsökkenés eredménye képpen a súlya is kevesebb lett, mindössze 469gramm.
Fontos még megjegyezni, hogy az iPad Air megkapta az elismert iPad mini design-ját és ezzel együtt az oldalsó szabályzó gombok fémek lettek és a hangszóró a hátoldalról az iPad aljára került.
Első bekapcsolás
Minden iPad Air természetesen az új operációs rendeszerrel, az iOS7-el érkezik, ennek megfelelően köszönt minket az első bekapcsoláskor. Gyors és egyszerű aktiválási lépesek után egyből az "Üdvözli az új iPad" felirat köszönt minket. Összehasonlítva az iOS6-os iPad4-el elvégeztük szokásos indulási idő tesztet, de különösebb eltérést ezen a téren.
IOS7
Bár az iOS7 indulásakor váltott némi ki negatív visszhangot, de összeségében azzal mindenki egyet ért, hogy rengeteg új funkció került bele és a használata is kényelmesebb lett.
Az új Apple mobiloperációs rendszer megjelenése óta viszonylag sűrűn jönnek ki a frissítések, így javítva annak kezdeti hibáit és hiányosságait.
Sebesség
A méretbeli csökkenés mellett a másik jelentős újdonság az új Apple A7-es, 64bites processzor, ami megegyezik a legújabb, iPhone 5S-ben találhatóval. Az új, gazdaságosabb processzor tette lehetővé azt, hogy ugyanakkora, 10órás üzemidőhöz kisebb akkumulátor is elegendő (42.5Wh helyett 32.4Wh).
A processzor gazdaságossága mellett jelentős teljesíbénybeli növekedés is történt. A hivatalos adatok és a kipróbált tesztek alapján is kijelenthetjük, hogy processzor kétszer akkora számítási sebességre képes. A lefuttatott 3D benchmarkok közül egyik se tudta megizzasztani a grafikus processzort, gyakorlatilag folyamatos 60fps-el futott a FullHD-s felbontású változat is.
Az operációs rendszer is tökéletesen összhangban van a hardware-el, minden tökéletesen folyamatosan és gyakorlatilag várakozás nélkül indul, működik.
Kamera
Hivatalosan a kamera nem módosult, ugyanaz az 5mp-es hátlapi kamera van az iPad Air-ben is. A méretéből adódóan az iPad nem a fotózásra van kitalálva, a pillanatok megörökítésére továbbra is tökéletes, de művészi fotókat továbbra se az Apple táblagépétől várjunk.
Összegzés
Az iPad Air újdonsága nem a számokban rejlik, hanem az első kézhezvételt követő érzésben: az iPad Air használata után az iPad4 egy tégla benyomását kelti. :) Összeségében az iPad Air ötvözi az iPad4 nagy és gyönyörű kijelzőjét és az iPad mini könnyedségét. Aki most akar iPad-et vásárolni az igen nehzéz döntés előtt áll, hiszen a Retina iPad mini és az iPad Air árában már nincs akkor különbség és teljesítményben, használhatóságban és design-ban is közeledtek egymáshoz.
iPad Air vélemények
Cikk dátuma: 2013-11-15
Utolsó módosítás: 2013-12-18 13:30:20 (r19)